Az Európai Fizikai Diákolimpián (EuPhO) Bokor Endre ezüstérmet, Pácsonyi Péter és Fajszi Bulcsú bronzérmet szerzett, Marozsák Tádé dicséretben részesült, Áron Jánosik pedig végül jegyzett helyezés nélkül zárta a versenyt, számolt be a Tudományos Olimpikonok portál. A felkészülést nehezítette a járványhelyzetből adódó folyamatos bizonytalanság, illetve a megváltozott versenykörülmények, azonban ennek ellenéreElolvasom

Az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyének (IYPT) online (nem hivatalos) változatát az utolsó pillanatban mégiscsak sikerült megszervezni a tartalék rendezőként beugró Grúziának szeptember 6-9 között. A kezdeti komoly technikai nehézségek és rutintalanság után a szervezők és csapatok nagyjából hozzászoktak a furcsa forgatókönyvhöz, de sajnos a technikai nehézségek nem szűntek meg teljesenElolvasom

A magyar csapat eddigi legjobb eredményét érte el a legrangosabb nemzetközi csillagászati és asztrofizikai versenyen, számolt be a Tudományos Olimpikonok portál. A 9 versenyzőből 4 ezüstérmet, 3 bronzérmet, 2 dicséretet kapott.Dicséretben részesült Kertész Balázs és Kozák András, bronzérmet szerzett Mendei Barna, Simon Tamás  és Takács Dóra, ezüstérmet Mátéfy Ádám, LudányiElolvasom

Magyarország a hely, ahol Milák Kristóf ezüstöt kap az olimpián és mindenki kiborul, mert a fotelban való vegetálás majd elmúlás sportjában jeleskedők úgy érzik, a kanapéhuszár cím mindenek tudójává tesz, nem pedig alpárivá. Ellenben senki nem beszél arról, hogy az EU-ban a legszegényebb ország lettünk hivatalosan, végül is valamiben elsőnekElolvasom